Hodí se kamkoli na dlažbu či obklady – kámen porfyr patří k oblíbeným stavebním materiálům pro obklady a dlažby ve venkovním prostředí i v interiérech již dlouhá léta. Můžete se s ním setkat např. v ulicích některých měst či obcí a v průčelích domů, kde vytváří harmonický soulad se svým okolím. Dobře zapadne mezi okrasné dřeviny, květiny a trávník a působí tu přirozeným dojmem.
Má nádhernou kresbu – barevný profil porfyru je jedním z důvodů, proč je vyhledávaný. Jeho překrásná kresba vás jistě nezklame, stačí se podívat na nějaké fotky stažené z Internetu, kde jej prezentují lidé, co důvěřují přírodním materiálům. Ovšem samozřejmě je mnohem záživnější zvednout se ze židle a jít si kámen porfyr prohlédnout „na živo“, na vlastní oči.
Odolává nepříznivému počasí – když se zadíváte na dno horského potoka či říčky, zjistíte, jak vodní eroze dokáže vymlít i ve velmi tvrdých materiálech hluboké jámy. Ano, je to tak, ovšem erozivní procesy tam probíhají stovky a tisíce let. Nemusíte mít tedy obavy, že by kamenná dlažba či obklad byly za pár let zralé na výměnu, to v žádném případě. A jestliže chcete ještě další příklad, zajeďte se podívat na nějaký středověký hrad z kamene, který přežil své tvůrce o mnoho stovek let. Kámen porfyr pravděpodobně přežije i vás.
Můžete se po něm procházet bosí – a nic se vám nestane. Pokud byste našlapovali po syntetických materiálech, např. odlévaných s epoxidovou pryskyřicí, nemáte jistotu, jak na vás bude syntetický výrobek působit, zatímco čistě přírodní kámen je záležitost zcela přirozená. Prostí lidé dříve více chodili naboso, odkládali obuv právě venku v přírodě a lépe si tím budovali vlastní imunitní systém, posilovali klenbu chodidel, takže neměli ploché nohy, netrpěli tolik bolestmi páteře a kloubů, a to zpravidla tvrdě manuálně pracovali, mnohem víc, než my.